Dlaczego smarowanie narzędzi skrawających mgłą olejową MQL ma duże znaczenie?

Narzędzia skrawające służą w celu obróbki różnych materiałów. Przede wszystkim obróbka skrawaniem ma zastosowane w przypadku metali. Jej efektywność przekłada się na opłacalność produkcji oraz ma bezpośredni wpływ na kondycję przedsiębiorstwa. Smarowanie narzędzi skrawających mgłą olejową MQL pozwala uniknąć wielu problemów, które pojawiają się w przypadku stosowania innych metod smarowania lub obróbki na sucho. Dowiedz się więcej na temat zalet smarowania narzędzi skrawających mgłą olejową MQL.

 

W jakim celu smaruje się narzędzia skrawające?

Obróbka skrawaniem powoduje, że na styku narzędzia skrawającego oraz obrabianego materiału wytwarzane jest ciepło. Ma ono związek z siłą tarcia, która działa w sposób destrukcyjny na intensywnie eksploatowane narzędzia, skutkując ich szybkim zużyciem i zwiększoną awaryjnością maszyn. Problem tarcia rozwiązuje odpowiednio dobrane smarowanie maszyny, które dodatkowo zyskuje na znaczeniu, bo w produkcji wykorzystywane są coraz bardziej zaawansowane pod względem technologicznym obrabiarki, których naprawa wiąże się nie tylko z przestojem produkcji, ale także sporymi kosztami. Smarowanie maszyn do obróbki CNC uwzględnia nie tylko dbałość o redukcję tarcia na styku narzędzi skrawających oraz obrabianego materiału. Smarowanie mgłą olejową MQL znajduje także zastosowanie w przypadku innych części maszyn m.in. wrzecion, prowadnic i śrub, redukując ryzyko wystąpienia kosztownych usterek.

 

Zalety smarowania narzędzi skrawających mgłą olejową MQL

 

Smarowanie narzędzi skrawających mgłą olejową MQL rozwiązuje dwa poważne problemy, czyli redukuje tarcie, które prowadzi do uszkodzeń narzędzi skrawających oraz zmniejszenia efektywności pracy maszyny, jak również efektywnie obniża temperaturę narzędzi, która wzrasta wskutek siły tarcia. Ciągłe podawanie niewielkich ilości oleju, których nośnikiem jest powietrze, powala wielokrotnie zmniejszyć dzienne zużycie środków smarnych, które niezbędne są do konserwacji jednego urządzenia, pomaga utrzymać narzędzia w czystości oraz ułatwia ich obsługę i konserwację.

W celu zapewnienia maksymalnej wygody użytkowników przy korzystaniu z witryny ta strona stosuje pliki cookies. Szczegóły w naszej Polityce prywatności.
Kliknij "Zgadzam się", aby ta informacja nie wyświetlała się więcej.