Jak działają zawory wytwarzające mgłę olejową przy zastosowaniu zewnętrznej pompy?

Układy centralnego smarowania są rozwiązaniem, które doskonale sprawdza się w przypadku różnych maszyn i narzędzi. Dzięki nim możliwe jest efektywne smarowanie i chłodzenie ruchomych elementów, które pozwala uniknąć ryzyka szybkiego zużycia się części maszyny oraz spadku efektywności jej działania. Redukcja siły tarcia jest możliwa m.in. dzięki zastosowaniu smarowania natryskowego mgłą olejową. Wyjaśniamy, jak działają zawory wytwarzające mgłę olejową, które współpracują z zewnętrzną pompą.

 

Na czym polega smarowanie mgłą olejową?

Powszechne zastosowanie w przemyśle znajdują różne układy centralnego smarowania, które działają w sposób automatyczny. Smarowanie mgłą olejową polega na dostarczaniu do konkretnych elementów maszyny minimalnej ilości oleju, którego nośnikiem jest powietrze. Olej podawany jest w sposób ciągły do różnych mechanizmów oraz narzędzi. Dzięki temu zyskują one niezbędną ochronę przed siłą tarcia oraz możliwe jest znaczne ograniczenie zużycia środka smarnego. To gwarantuje oszczędności nie tylko na częstej wymianie części warunkujących poprawne działanie maszyny, ale także ułatwia jej obsługę oraz konserwację.

 

Jak działają zawory wytwarzające mgłę olejową?

W przypadku układów smarowania mgłą olejową, które współpracują z zewnętrzną pompą, stosowane są specjalistyczne zawory. Dzięki nim powietrze oraz olej mogą być podawane oddzielnie do modułów mieszających. Zastosowanie odpowiednio dostosowanych do specyfiki pracy układu rozwiązań pozwala na utrzymanie optymalnego ciśnienia oleju oraz powietrza. Specjalnie zaprojektowane zawory mieszające mogą cechować się dodatkową funkcjonalnością, która uwzględnia automatyczne dostosowanie ciśnienia oleju względem zwrotnego ciśnienia z punktu smarowania. Oferujemy różne rozwiązania z zakresu centralnego smarowania maszyn, które pozwalają zadbać o ich stan techniczny oraz znacząco wpływają na efektywność pracy. W naszej ofercie znajdują się także niezbędne akcesoria oraz inne produkty, dzięki którym układy centralnego smarowania mogą zadbać o efektywne chłodzenie oraz redukcję tarcia ruchomych elementów maszyn.

W celu zapewnienia maksymalnej wygody użytkowników przy korzystaniu z witryny ta strona stosuje pliki cookies. Szczegóły w naszej Polityce prywatności.
Kliknij "Zgadzam się", aby ta informacja nie wyświetlała się więcej.