Jakie wytwornice mgły olejowej są stosowane w maszynach do suchej obróbki?

Smarowanie mgłą olejową to nowoczesny i wyjątkowo skuteczny sposób aplikacji środka smarnego w przypadku m.in. maszyn przystosowanych do suchej obróbki. Dzięki wytwornicom mgły olejowej narażone na szybkie zużycie i przegrzewanie się w wyniku tarcia elementy maszyn są właściwie chronione przed szybkim zużyciem eksploatacyjnym oraz skutecznie obniżana jest ich temperatura. Wyjaśniamy, jak działają wytwornice mgły olejowej i które z nich mogą być stosowane w przypadku maszyn do suchej obróbki.

Dlaczego warto zdecydować się na smarowanie natryskowe?

Smarowanie natryskowe, które możliwe jest dzięki wytwornicom mgły olejowej, znajduje zastosowanie przede wszystkim w przypadku maszyn do suchej obróbki oraz otwartych punktów smarowania. Ta metoda aplikacji środka smarnego ma wiele korzyści, które bezpośrednio przekładają się na efektywność pracy maszyn oraz zmniejszenie awaryjności części, które narażone są na działanie siły tarcia. Smarowanie maszyn ma za zadanie przede wszystkim redukować tarcie, które pojawia się na styku dwóch poruszających się względem siebie elementów. Dzięki smarowaniu możliwe jest także utrzymanie optymalnej temperatury ruchomych elementów, które rozgrzewają się w wyniku tarcia. Co więcej, smarowanie chroni przed korozją i pomaga skutecznie przedłużyć trwałość eksploatacyjną poszczególnych podzespołów.

Jak działają wytwornice mgły olejowej i jakie są ich rodzaje?

Wytwornice mgły olejowej pozwalają na regularną, precyzyjną aplikację optymalnie dopasowanej (bardzo małej) ilości środka smarnego bezpośrednio do punktu smarnego. Dzięki temu proces przebiega sprawnie oraz z zachowaniem odpowiedniej czystości. Wytwornice mgły olejowej dostępne są w różnych rodzajach, dzięki czemu znajdują zastosowanie w przypadku rozmaitych maszyn. Najczęściej w maszynach do suchej obróbki stosowane są m.in.:

  • wytwornice mgły olejowej z pneumatycznym sterowaniem,
  • wytwornice mgły olejowej do smarowania minimalną ilością środka smarnego MQL,
  • wytwornice mgły olejowej, których panel kontrolny jest zintegrowany ze sterownikami maszyny,
  • wytwornice przenośne, które mogą być stosowane z dowolnymi narzędziami do suchej obróbki.

W celu zapewnienia maksymalnej wygody użytkowników przy korzystaniu z witryny ta strona stosuje pliki cookies. Szczegóły w naszej Polityce prywatności.
Kliknij "Zgadzam się", aby ta informacja nie wyświetlała się więcej.