Jaki system do układów smarowania do minimalnego zużycia środka smarnego?

Ilość zużywanego do smarowania maszyn i urządzeń środka smarnego ma wpływ na koszty związane z produkcją. Duże ilości zużywanego oleju obróbczego to realny wzrost kosztów związanych z użytkowaniem maszyny, jednak nie jest to jedyna wada tradycyjnych sposobów smarowania. Wyjaśniamy, jaki system do układu smarowania pozwala ograniczyć zużycie środków smarnych oraz pozytywnie przekłada się na żywotność maszyn.

Proces smarowania od podstaw…

Smarowanie elementów maszyn i urządzeń spełnia kilka ważnych funkcji. Podstawową z nich jest redukcja siły tarcia oraz związanego z nią wzrostu temperatury. Co więcej, dzięki odpowiednio dobranemu układowi smarowania zwiększa się żywotność maszyn. Nie bez znaczenia dla procesu produkcji oraz żywotności i bezawaryjnego użytkowania maszyn jest utrzymanie ich w nienagannej czystości, poprzez systematyczne usuwanie powstających w czasie procesu obróbki zanieczyszczeń. Wybór układu smarowania ma wpływ na proces produkcji. W przypadku, gdy priorytetem jest efektywne smarowanie i chłodzenie przy jednoczesnym ograniczeniu zużycia oleju obróbczego, najlepszym wyborem będzie system smarowania MQL.

System MQL (MINIMUM QANITY LUBRICATION) – zalety rozwiązania

System MQL, czyli układ minimalnego smarowania gwarantuje precyzje podawania środka smarnego do trudno dostępnych części maszyny oraz bezpośrednio na elementy narażone na siłę tarcia. Rozwiązanie to pozwala zapewnić maszynie maksymalną ochronę przed tarciem oraz zadbać o jej idealną czystość, umożliwiając ograniczenie zużycia środka smarnego w ilości kilkuset litrów na godzinę. Jest to możliwe dzięki transportowaniu oleju obróbczego za pomocą sprzężonego powietrza o małym natężeniu przepływu. Smarowanie maszyn mgłą powietrzno-olejową MQL staje się coraz bardziej popularnym rozwiązaniem nie tylko ze względu na możliwość znacznego ograniczenia zużycia środka smarnego. System MQL zapewnia także wysoką efektywność chłodzenia i oczyszczania elementów maszyny oraz obrabianych materiałów. Czyste narzędzia przekładają się na wysoką jakość produkcji, która dodatkowo staje się mniej kosztowna.

W celu zapewnienia maksymalnej wygody użytkowników przy korzystaniu z witryny ta strona stosuje pliki cookies. Szczegóły w naszej Polityce prywatności.
Kliknij "Zgadzam się", aby ta informacja nie wyświetlała się więcej.