Na czym polega smarowanie mgłą olejową?

Maszyny i narzędzia wymagają regularnego smarowania, w celu zapewnienia im dłuższej żywotności. Zastosowanie mgły olejowej zapobiega problemom wynikającym z zatarcia ruchomych elementów, a także zapewnia chłodzenie. Dzięki tej metodzie zapewniona jest trwałość narzędzi pneumatycznych, silników, zaworów oraz innych urządzeń napędzanych sprężonym powietrzem.

Na czym polega smarowanie mgłą olejową?

Smarowanie jest procesem przeprowadzanym w celu usprawnienia pracy maszyn i urządzeń. Używanie właściwych preparatów jest niezbędne, gdy obrabiane są niektóre powierzchnie. W tym celu stosuje się smarowanie mgłą olejową, ponieważ zapewnia ono minimalne zużycie środka przy obróbce powierzchni. Podczas pracy stosowany jest strumień sprężonego powietrza, w którym zawarte są cząsteczki oleju. Jego zadaniem jest również chłodzenie części urządzenia, co zapobiega tarciu elementów. Wysoka temperatura tworząca się na styku narzędzie – przedmiot obrabiany sprawia, że warstwa smaru znika. Z uwagi na niewielkie ilości zużywanego środka, nie powstaje odpad olejowy.

Gdzie sprawdza się smarowanie mgłą olejową?

Smarowanie ma zastosowanie w obróbce skrawaniem i plastycznej oraz metali żelaznych i nieżelaznych. Mgła olejowa może być nanoszona na powierzchnię poprzez zewnętrzne smarowanie lub wewnętrznie, poprzez otwory, w narzędziach skrawających. Ten sposób jest stosowany tam, gdzie istnieje konieczność precyzyjnego aplikowania oleju do miejsc wręcz niedostępnych oraz do usuwania zanieczyszczeń z danego miejsca. Metoda ma zastosowanie w przypadku takich elementów jak: łańcuchy, przekładnie i wrzeciona. Doskonale sprawdza się w narzędziach toczenia, frezowania, cięcia, wytaczania gwintowania CNC. Pozytywny wpływ chłodzenia mgłą olejową na narzędzia skrawające przekłada się także na efektywność procesu, ze względu na stosowanie wysokich prędkości, bez obaw o obniżenie żywotności narzędzi oraz jakości obróbki. Dzięki skutecznemu odprowadzaniu wiórów ze strefy skrawania, utrzymana zostaje płynność i stabilność całego procesu.

W celu zapewnienia maksymalnej wygody użytkowników przy korzystaniu z witryny ta strona stosuje pliki cookies. Szczegóły w naszej Polityce prywatności.
Kliknij "Zgadzam się", aby ta informacja nie wyświetlała się więcej.