Jak działa układ smarowania łańcuchów KTL?

Układy smarowania znajdują zastosowanie w wielu dziedzinach przemysłu. Wykorzystywane są także w celu smarowania łańcuchów, które narażone są na szybkie zużycie. Sprawdzają się one zdecydowanie lepiej niż smarowanie ręczne, gwarantując zwiększenie wydajności maszyny i redukując kosztowne awarie. Wyjaśniamy, jak działa układ smarowania KTL oraz dlaczego warto zdecydować się na to rozwiązanie.

Układ smarowania łańcuchów KTL - w jaki sposób działa?

Systemy automatycznego smarowania to najlepsze z dostępnych obecnie rozwiązań. Dzięki nowoczesnym technologiom i innowacyjnemu podejściu do smarowania układ smarowania łańcuchów KTL pozwala na dozowanie optymalnie odmierzonej ilości środka smarnego w miejsca łańcucha, które są najbardziej narażone na uszkodzenia związane z działaniem siły tarcia. Układ smarowania KTL gwarantuje optymalne smarowanie wszystkich narażonych na tarcie elementów łańcuchów, czyli płytek, rolek i sworznia, a także pozwala ograniczyć ilość stosowanego środka smarnego do niezbędnego minimum, redukując koszty związane z utrzymaniem maszyn w dobrym stanie technicznym. Co więcej, układ smarowania KTL dba o idealną czystość łańcucha, przeciwdziałając spadkowi wydajności i częstym awariom.

Smarowanie łańcuchów - dlaczego jest ważne?

Łańcuchy stosowane są w przypadku wielu rodzajów maszyn i urządzeń. Zaliczamy je do grupy najbardziej narażonych na tarcie i związane z nim uszkodzenia części. Siła tarcia oraz związane z nią uszkodzenia ograniczają nie tylko żywotność elementów maszyn, ale również stopniowo wpływają na ich pracę, sprzyjając spadkowi wydajności, a także kosztownym w skutkach awariom. Układ smarowania łańcuchów pozwala na skuteczną redukcję destrukcyjnie działającej na ten i inne elementy siły tarcia, a także pomaga utrzymać łańcuch w idealnej czystości. To wiąże się z wieloma korzyściami, bo odpowiednio smarowane łańcuchy przez długi czas funkcjonują w bezawaryjny sposób.

Układy smarowania to rozwiązanie o wiele bardziej efektywne niż smarowanie ręczne. Pozwalają one na m.in.:

  • ograniczenie nakładów pracy i czasu przeznaczanych na konserwację łańcucha,
  • uniknięcie stosowania zbyt małej lub za dużej ilości środka smarnego,
  • oszczędność środków smarnych,
  • wzrost wydajności pracy i ograniczenie awaryjności maszyn,
  • szybkie, skuteczne i optymalne smarowanie poszczególnych elementów.

W celu zapewnienia maksymalnej wygody użytkowników przy korzystaniu z witryny ta strona stosuje pliki cookies. Szczegóły w naszej Polityce prywatności.
Kliknij "Zgadzam się", aby ta informacja nie wyświetlała się więcej.