Jaki układ smarowania sprawdzi się w przypadku maszyn o dużym zapotrzebowaniu na smar?

W dzisiejszych czasach, gdy maszyny wyjątkowo ułatwiają nam obróbkę i produkcję różnego rodzaju materiałów, półproduktów, czy gotowych elementów, układy smarowania stają się coraz bardziej zaawansowane. Z jednej strony smaru nie może z nam zabraknąć, z drugiej nie możemy go zużywać w nadmiarze bez potrzeby. Jakie układy smarowania sprawdzają się w przypadku maszyn o dużym zapotrzebowaniu na smar?

Wybór i wycena całego układu smarowania przez profesjonalistów

W każdym przypadku dobór odpowiedniego układu smarowania najlepiej jest zlecić specjaliście lub przynajmniej dopytać fachowca o ewentualne wątpliwości. Z własnej perspektywy możemy podpowiedzieć, że dysponujemy nie tylko wiedzą i doświadczeniem, ale też programami komputerowymi, za pomocą których nasi pracownicy tworzą symulacje działania układów. Na pytanie z tematu naszego wpisu, jakie układy smarowania maszyn sprawdzą się w przypadku sprzętów o dużym zapotrzebowaniu na smar, specjalista może odpowiedzieć, gdy klient odpowie mu na kilka charakterystycznych pytań powiązanych z wyceną układu.

Pytania, na które musi odpowiedzieć klient w sprawie doboru układu smarowania

Podstawowe pytania dotyczące projektowania układu smarowania zawsze są podobne. Klient musi podać ilość punktów smarowych oraz ich rozmieszczenie, najlepiej w postaci technicznego szkicu maszyny. Musi też określić zapotrzebowanie na smarowe medium w konkretnych punktach (łożyskach, łańcuchach, prowadnicach). Klient może także zasugerować, jakie medium smarowe interesuje go najbardziej, bazując na własnym doświadczeniu, czy wskazówkach zaczerpniętych od znajomych, z poradników, sieci itd. Ustalamy z klientem, gdzie może lub powinien znajdować się zbiornik medium smarowego, ustalamy odległości najbardziej oddalonego punktu smarowego od pompy smaru. Dodając do tego temperaturę środowiska pracy maszyny i preferowany układ zasilania, możemy opracować jak najlepszy układ smarowania do konkretnego przypadku.

W celu zapewnienia maksymalnej wygody użytkowników przy korzystaniu z witryny ta strona stosuje pliki cookies. Szczegóły w naszej Polityce prywatności.
Kliknij "Zgadzam się", aby ta informacja nie wyświetlała się więcej.