UCS logo

ikona słuchawki +48 61 814 83 45  ikona e-mail Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.


Blog

progresywne

Układy progresywne należą do kategorii układów centralnego smarowania. Układy te, stosowane w wielu gałęziach przemysłu, zapewniają w pełni automatyczne, stałe i precyzyjne dawkowanie oraz rozprowadzanie środka smarnego (smaru lub oleju) w maszynach i urządzeniach. Progresywny układ smarowania jest wykorzystywany przy niewielkich powierzchniach o wielu punktach smaro­wania (do kilkuset) oraz średnim lub niewielkim zapotrzebowaniu na środek smarny. Środki smarne podawane za pośrednictwem tego systemu smarowania to: smary o klasie konsystencji do 3 wg NLGI oraz oleje o lepkości powyżej 40 CST. Układy progresywne mogą pracować okresowo lub w spo­sób ciągły w systemach otwartych oraz zamkniętych. Zasilane są one za pomocą pompy: elek­trycznej, pneumatycznej lub ręcznej, w zależności od rodzaju maszyny i ze względu na zasady bez­pieczeństwa. W skład układu progresywnego smarowania wchodzą ponadto: przewody smarowe, elementy dozujące i system sterują­cy.

układ smarowania

Układy centralnego smarowania w maszynach zapobiegają zatarciom oraz usprawniają ich pracę. Przeciwdziałają występowaniu awarii i, co niemniej ważne, pozwalają zaoszczędzić nawet 50% smaru. Wyróżnić można kilka rodzajów układów centralnego smarowania. Sprawdź, jakie.

W celu zapewnienia maksymalnej wygody użytkowników przy korzystaniu z witryny ta strona stosuje pliki cookies. Szczegóły w naszej Polityce prywatności.
Kliknij "Zgadzam się", aby ta informacja nie wyświetlała się więcej.