O firmie
Firma Układy Centralnego Smarowania Sp. z o.o. popularnie zwana przez klientów UCS jest polskim przedstawicielem i dystrybutorem producenta elementów i systemów centralnego smarowania firmy DROPSA.
Od roku 1946 firma Dropsa produkuje centralne systemy smarowania i komponenty rozwijając wiele pomysłów i produktów, które ukształtowały naszą branżę. Dziś nasza innowacyjność jest zauważalna na globalnym rynku w postaci nowych produktów i technologii z zakresu układów smarowania.
Spotykając się z klientami staramy się często uświadomić znaczenie układu centralnego smarowania. Jeden system - wiele korzyści. Najczęstszymi przyczynami awarii maszyn i urządzeń są problemy związane ze smarowaniem. Dotyczy to zwłaszcza łożysk – 50% uszkodzeń spowodowanych jest niewłaściwym smarowaniem. Wymaganie zwiększenia niezawodności maszyn - przy jednoczesnym ograniczeniu kosztów eksploatacji maszyn oraz spełnianie coraz większych wymagań zachowania czystości procesu produkcyjnego i norm ekologicznych - stawia użytkowników maszyn przed koniecznością stosowania nowoczesnych metod smarowania.
Nawet najlepiej opracowane procedury (harmonogramy) smarowania nie gwarantują w praktyce zapewnienia właściwej obsługi węzłów smarowniczych. Nie uwzględniają bowiem zmieniających się dynamicznie warunków pracy, takich jak temperatura, stopień obciążenia maszyny, przerwy w pracy. Dodatkowo - technika smarowania ręcznego jest pracochłonna, wymaga zaangażowania personelu, zwiększonego nadzoru oraz zależna jest od błędów obsługi. Smarowanie okresowe jest tez obciążone innymi wadami. Bardzo trudna jest kontrola (pomiar) ilości środka smarowego, aplikowanego do punktu smarowania. Może zdarzyć się, że zostanie dostarczona zbyt mała lub zbyt duża dawka. W przypadku łożysk nadmiar smaru jest równie groźny jak jego niedobór. Dotyczy to zwłaszcza łożysk wysokoobrotowych i precyzyjnych. Zbyt duża ilość smaru powoduje w nich niekorzystne oddziaływanie hydrodynamiczne na elementy toczne, wzrost temperatury węzła łożyskowego i w wielu przypadkach - prowadzi do szybkiego uszkodzenia łożyska. Zazwyczaj też nadmiar smaru wypływa przez uszczelnienia, mogąc spowodować zanieczyszczenie produkowanych materiałów. W wielu przypadkach jest to niedopuszczalne zwłaszcza w przemyśle spożywczym, farmaceutycznym, motoryzacyjnym czy elektronicznym.
Nasi klienci przekonują się, że dzięki zastosowaniu dopasowanych przez nas do ich potrzeb rozwiązaniom układów centralnego smarowania często osiągają wymierne korzyści.
Po więcej informacji zapraszamy do kontaktu z naszym działem technicznym lub handlowym.