UCS logo

ikona słuchawki +48 61 814 83 45  ikona e-mail Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.


Blog

jednolity układ smarowania

Jednolite układy smarowania stosuje się przy obrabiarkach CNC do metalu i drewna, w maszynach do przetwórstwa tworzyw sztucznych, a także w innych urządzeniach małej i średniej wielkości. Odpowiednie smarowanie pozwala na płynną, wydajną i bezawaryjną pracę. Układy centralnego smarowania można podzielić na kilka rodzajów. Tutaj dowiesz się, czym charakteryzuje się jeden z nich.

smarowanie szyn kolejowych

Za smarowanie szyn kolejowych odpowiedzialne są smarownice torowe. To urządzenia, które smarują koła jezdne w czasie przejazdu pociągu, by te z kolei smarowały tory. To rozwiązanie sprawia, że zarówno szyny, jak i obrzeża kół mniej się zużywają. Smarowanie ogranicza również hałas emitowany w trakcie przejazdu maszyny, jest więc bardzo przydatne w miastach na szynach tramwajowych.

układ dozowania smaru

Urządzenia i maszyny wykonane z metalowych części nie mogą sprawnie działać bez smarowania. Dzięki smarom produkt jest chroniony przed szkodliwymi skutkami tarcia. Smarowanie musi być jednak precyzyjne, gdyż zarówno zbyt mała, jak i zbyt duża ilość preparatu smarnego będzie wpływać negatywnie na działanie sprzętu.

smarowanie maszyny cnc

Centralne układy smarowania to nowoczesne rozwiązanie, dzięki któremu poprawiamy jakość i wydajność maszyn oraz przede wszystkim – przedłużamy ich żywotność. Ręczne smarowanie zabiera cenny czas i nie umożliwia dokładnego, równomiernego rozprowadzenia substancji.

progresywne

Układy progresywne należą do kategorii układów centralnego smarowania. Układy te, stosowane w wielu gałęziach przemysłu, zapewniają w pełni automatyczne, stałe i precyzyjne dawkowanie oraz rozprowadzanie środka smarnego (smaru lub oleju) w maszynach i urządzeniach. Progresywny układ smarowania jest wykorzystywany przy niewielkich powierzchniach o wielu punktach smaro­wania (do kilkuset) oraz średnim lub niewielkim zapotrzebowaniu na środek smarny. 

układ smarowania

Układy centralnego smarowania w maszynach zapobiegają zatarciom oraz usprawniają ich pracę. Przeciwdziałają występowaniu awarii i, co niemniej ważne, pozwalają zaoszczędzić nawet 50% smaru. Wyróżnić można kilka rodzajów układów centralnego smarowania. Sprawdź, jakie.

W celu zapewnienia maksymalnej wygody użytkowników przy korzystaniu z witryny ta strona stosuje pliki cookies. Szczegóły w naszej Polityce prywatności.
Kliknij "Zgadzam się", aby ta informacja nie wyświetlała się więcej.