UCS logo

ikona słuchawki +48 61 814 83 45  ikona e-mail Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.


Blog

smarowanie

Aby układ smarowania zapewniał bezawaryjną i długotrwałą pracę, niezbędny jest dobór odpowiedniego dozownika oleju. Praca tych podzespołów jest niezwykle ważna, ponieważ dzięki niej olej smarny jest precyzyjnie podawany do układu smarowania. Właśnie dlatego kluczowe jest, aby dozownik oleju wyróżniał się dobrymi parametrami technicznymi. Tylko wtedy może zapewnić niezawodną pracę w połączeniu z innymi elementami wchodzącymi w skład systemu smarowania. Wyróżnić możemy kilka rodzajów dozowników oleju. Czym się charakteryzuje każdy z nich  i który wybrać?

układ smarowania

Ilość zużywanego do smarowania maszyn i urządzeń środka smarnego ma wpływ na koszty związane z produkcją. Duże ilości zużywanego oleju obróbczego to realny wzrost kosztów związanych z użytkowaniem maszyny, jednak nie jest to jedyna wada tradycyjnych sposobów smarowania. Wyjaśniamy, jaki system do układu smarowania pozwala ograniczyć zużycie środków smarnych oraz pozytywnie przekłada się na żywotność maszyn.

wiercenie

Smarowanie mgłą olejową to nowoczesny i wyjątkowo skuteczny sposób aplikacji środka smarnego w przypadku m.in. maszyn przystosowanych do suchej obróbki. Dzięki wytwornicom mgły olejowej narażone na szybkie zużycie i przegrzewanie się w wyniku tarcia elementy maszyn są właściwie chronione przed szybkim zużyciem eksploatacyjnym oraz skutecznie obniżana jest ich temperatura. Wyjaśniamy, jak działają wytwornice mgły olejowej i które z nich mogą być stosowane w przypadku maszyn do suchej obróbki.

układ smarowania

Układy centralnego smarowania są rozwiązaniem, które doskonale sprawdza się w przypadku różnych maszyn i narzędzi. Dzięki nim możliwe jest efektywne smarowanie i chłodzenie ruchomych elementów, które pozwala uniknąć ryzyka szybkiego zużycia się części maszyny oraz spadku efektywności jej działania. Redukcja siły tarcia jest możliwa m.in. dzięki zastosowaniu smarowania natryskowego mgłą olejową. Wyjaśniamy, jak działają zawory wytwarzające mgłę olejową, które współpracują z zewnętrzną pompą.

łańcuch w maszynie

Wybór właściwego sposobu smarowania łańcuchów i systemów przenoszenia zmniejsza awaryjność maszyn oraz pozwala zadbać o utrzymanie ich w zwiększającej wydajność czystości. Zasadniczym celem zastosowania środka smarnego jest redukcja siły tarcia, która działa na elementy maszyny, jednak korzystanie z rozwiązań dodatkowo dbających o czystość narzędzi i systemów przenoszenia, ma wiele zalet. Wyjaśniamy, jaki sposób smarowania jest najlepszy z ekonomicznego punktu widzenia.

obróbka skrawaniem

Narzędzia skrawające służą w celu obróbki różnych materiałów. Przede wszystkim obróbka skrawaniem ma zastosowane w przypadku metali. Jej efektywność przekłada się na opłacalność produkcji oraz ma bezpośredni wpływ na kondycję przedsiębiorstwa. Smarowanie narzędzi skrawających mgłą olejową MQL pozwala uniknąć wielu problemów, które pojawiają się w przypadku stosowania innych metod smarowania lub obróbki na sucho. Dowiedz się więcej na temat zalet smarowania narzędzi skrawających mgłą olejową MQL.

smarowanie łańcuchów

Odpowiednie smarowanie maszyn ma wpływ na efektywność ich pracy. Bez prawidłowego smarowania na ruchome elementy maszyny działają siły tarcia, które powodują szybkie zużycie części, a także sprzyjają awariom i wadliwemu działaniu poszczególnych podzespołów. Wyjaśniamy, w jaki sposób przebiega proces natryskowego smarowania mgłą olejową i jakie ma znaczenie dla utrzymania maszyn w dobrym stanie technicznym.

jednolity układ smarowania

Jednolite układy smarowania stosuje się przy obrabiarkach CNC do metalu i drewna, w maszynach do przetwórstwa tworzyw sztucznych, a także w innych urządzeniach małej i średniej wielkości. Odpowiednie smarowanie pozwala na płynną, wydajną i bezawaryjną pracę. Układy centralnego smarowania można podzielić na kilka rodzajów. Tutaj dowiesz się, czym charakteryzuje się jeden z nich.

smarowanie szyn kolejowych

Za smarowanie szyn kolejowych odpowiedzialne są smarownice torowe. To urządzenia, które smarują koła jezdne w czasie przejazdu pociągu, by te z kolei smarowały tory. To rozwiązanie sprawia, że zarówno szyny, jak i obrzeża kół mniej się zużywają. Smarowanie ogranicza również hałas emitowany w trakcie przejazdu maszyny, jest więc bardzo przydatne w miastach na szynach tramwajowych.

układ dozowania smaru

Urządzenia i maszyny wykonane z metalowych części nie mogą sprawnie działać bez smarowania. Dzięki smarom produkt jest chroniony przed szkodliwymi skutkami tarcia. Smarowanie musi być jednak precyzyjne, gdyż zarówno zbyt mała, jak i zbyt duża ilość preparatu smarnego będzie wpływać negatywnie na działanie sprzętu.

W celu zapewnienia maksymalnej wygody użytkowników przy korzystaniu z witryny ta strona stosuje pliki cookies. Szczegóły w naszej Polityce prywatności.
Kliknij "Zgadzam się", aby ta informacja nie wyświetlała się więcej.